Oleje Castrol

Oleje Castrol to jedna z największych i najpopularniejszych marek produkująca między innymi oleje silnikowe i inne środki smarne. W jej ofercie znajdują się produkty do niemal każdego rodzaju pojazdu.

Firma powstała w 1899 roku i na początku swojej działalności zajmowała się produkcją środków smarnych do lokomotyw i maszyn ciężkich. Nazwa firmy, znana po dziś dzień narodziła się dopiero po około dziesięciu latach od jej założenia i wzięła się od oleju rycynowego (castor oil), w momencie gdy C.C. Wakefield, założyciel firmy odkrył, iż znacząco poprawia parametry produkowanych środków.

Na dzień dzisiejszy Castrol to największy na świecie specjalista w dziedzinie produkcji olejów i płynów eksploatacyjnych, który od 2001 roku wchodzi w skład grupy BP.

Oferta Castrola to środki smarne, które nadają się do zastosowań domowych, komercyjnych i przede wszystkim przemysłowych. W branży motoryzacyjnej również nie sposób nie napotkać produktów marki Castrol. W skład jej oferty wchodzą między innymi oleje do motocykli dwu- i czterosuwowych, samochody z silnikami benzynowymi i Diesla, oleje do przekładni ręcznych i automatycznych, smary i woski łańcuchowe, płyny chłodzące, ciesze stosowane w zawieszeniu, płyny hamulcowe, smary i środki czyszczące, a także produkty konserwujące.

Castrol od lat obecny jest jako aktywny sponsor w sporcie samochodowym. Samochody wielu marek z charakterystycznym logo Castrol wielokrotnie wygrywały najważniejsze imprezy motoryzacyjne. Do najważniejszych można zaliczyć – trzykrotny triumf w Rajdzie Dakar, mistrzostwo świata kierowców i producentów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, triumf w serii DTM, a także na w wyścigu na torze Le Mans.

a