Oleje Total

Total S.A. to francuski koncern odpowiedzialny za wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, który jest jednym z sześciu największych spółek naftowych na świecie wchodzących w skład tzw. „Supermajor”. Działania firmy obejmują wszystkie etapy produkcji paliw i olejów, od eksploracji i poszukiwania nowych złóż, przez wydobycie, rafinację i produkcję, aż po handel ropą naftową i produktami pochodnymi na światowych rynkach. Oprócz ropy naftowej firma jest również producentem chemikaliów na światową skalę.

Firma została założona po I WŚ za sprawą ówczesnego premiera Francji, który zapragnął stworzyć francuską spółkę olejową. Przy ogromnej współpracy banków finalnie w 1924 roku powstała spółka Total. Firma początkowo eksplorowała jedynie złoża znajdujące się na Bliskim Wschodzie, jednak z czasem rozpoczęła również poszukiwania na terenie Wenezueli, Kanady, czy Afryki. W 1985 roku spółka zmodyfikowała swoją nazwę z Total CFP na Total.

Na polskim rynku firma Total jest znana przede wszystkim z szerokiego asortymentu olejów silnikowych. Oleje do aut osobowych zostały opracowane we współpracy z największymi producentami samochodów tak, aby spełniały wszystkie, nawet te najbardziej rygorystyczne międzynarodowe normy ACEA i API. Oleje Total chronią silnik przed zużyciem, poprawiają moc, a także ułatwiają zmianę biegów. Na potwierdzenie słów o wysokich aspiracjach marki Total, oferuje ona produkty, które oszczędzają paliwo, są bezpieczne dla środowiska, a także poprawiają wydajność Twojego silnika.

Oleje QUARTZ zostały opracowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Wszystkie oleje QUARTZ 900 oaz INEO są w pełni syntetycznymi olejami, które zostały zaprojektowane po to, aby spełnić najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące charakterystyki pracy dzisiaj produkowanych jednostek napędowych. Oleje te spełniają, a nawet przewyższają wymagania stawiane przez producentów, niezależnie od poziomu wydajności i eksploatacji samochodu. W asortymencie Total znajduje się jeszcze seria Classic, czyli tradycyjna linia olejów silnikowych, która zaprojektowana przy użyciu zaawansowanej techniki, przeznaczona jest do wszystkich silników benzynowych. Seria ta została zaprojektowana po to, aby zapewnić należytą ochronę wszystkim typom silników benzynowych. Firma posiada również w swojej ofercie oleje przekładniowe, płyny chłodnicze, a także inne produkty specjalistyczne.

a