Oleje Motul

Motul to z pochodzenia francuska, dziś szeroko znana, międzynarodowa firma produkująca środki smarne dla przemysłu, w tym najpopularniejszej gałęzi, czyli motoryzacji.

Powstała w 1853 roku i na początku swojej działalności zajmowała się produkcją i dystrybucją tłuszczu wielorybiego. Spółka z czasem zaczęła zmieniać właścicieli, którzy ukierunkowali działalność firmy na produkcję lubrykantów dla przemysłu.

Motul trwale zmienił sytuację na rynku motoryzacyjnym, mając w posiadaniu kilka ważnych tytułów, ponieważ jako pierwsi w 1953 roku wyprodukowali wielosezonowy olej silnikowy Motul Century, w 1966 roku pierwszy półsyntetyczny olej silnikowy Motul 2100, natomiast w 1971 roku mogli pochwalić się wyprodukowaniem pierwszego, w 100% syntetycznego oleju silnikowego.

Motul do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości środki smarne, w których stosuje wynalezione przez siebie coraz to nowocześniejsze technologie, a tym samym przyczynia się wzrostu poziomu innowacyjności i rozwoju całej gałęzi rynku motoryzacyjnego. W swojej ofercie posiada wiele produktów, które na stałe zagościły w podświadomości każdego motoryzacyjnego eksperta. Oleje do silników benzynowych i diesla, atmosferycznych i tych turbo doładowanych, z katalizatorami i bez, oleje przekładniowe, płyny hamulcowe do każdego typu pojazdu m.in. samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także motocykli czy maszyn rolniczych.

O ciągłym rozwoju przedsiębiorstwa może świadczyć fakt, że do oferty trafiają nowe produkty, które spełniają coraz bardziej rygorystyczne wymogi producentów samochodów. W 2004 roku oferta Motula rozszerzyła się o produkty przeznaczone dla profesjonalistów używane w sporcie samochodowym czyli 300V Motorsport, natomiast w 2005 roku pojawiły się produkty dedykowane do aut zabytkowych.

Firma stara się również spełnić rygorystyczne wymogi dotyczące ekologii. Ich zadaniem jest oferowanie produktów czystszych, bardziej przyjaznych środowisku, które przeznaczone są do silników spełniających najnowsze normy emisji spalin.

a