Oleje Mobil 1

Oleje Mobil 1

Exxon Mobil to spółka amerykańska z siedzibą w Teksasie o największym udziale w światowym rynku paliw i środków smarnych. Spółka jest stosunkowo młoda, ponieważ powstała w 1999 roku poprzez połączenie przedsiębiorstw Exxon i Mobil i została założona przez Johna D. Rockefellera, założyciela Standard Oil, którego historia sięga lat 50′tych XIX wieku.

ExxonMobil to jedna z największych spółek notowanych na giełdzie. Obecnie wyceniana jest na ponad 400 mld USD, w swoich rezerwach posiada ok 72 mld baryłek ropy (dane dot. 2007 r.) i jest największym prywatnym producentem ropy naftowej na świecie i wyceniany na ponad dwukrotnie wyższą wartość niż drugi w kolejności Royal Dutch Shell.

Ponad 100-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej pozwoliło firmie zostać wiodącym producentem olejów silnikowych na świecie. Najpopularniejsze oleje Mobil 1 posiadają opatentowany, bogaty pakiet dodatków wytwarzanych w technologii SyperSync, które odpowiadają za zmniejszenie zużycia paliwa. Technologia ta pozwala spełnić coraz to bardziej rygorystyczne wymogi rynku europejskiego, japońskiego czy amerykańskiego. Jak zapewnia producent olej Mobil 1 zapewnia doskonałą ochronę silnika i odpowiednie smarowanie wszystkich jego elementów w każdych warunkach eksploatacyjnych.

a