Oleje Elf

Oleje Elf Evolution: 5W30, 5W40, 10W40 czy 15W40

Firma Elf to francuskie przedsiębiorstwo olejowo-naftowe, które połączyło się z TotalFina i wspólnie utworzyło TotalFinaElf. Nowa firma zmieniła swoją nazwę na Total w 2003 roku, jednak Elf pozostał jako jedna z najważniejszych marek całego koncernu.

Korzenie Elf sięgają połowy XX wieku gdzie swoje doświadczenia czerpał od trzech dużych koncernów naftowych tamtych lat Régie autonome des Petroles (RAP), Société Nationale des Petroles d’Aquitaine (SNPA) oraz Bureau de Recherches de Petroles (BRP). Spółki te zostały założone, aby wspólnie rozpocząć poszukiwania złóż gazu ziemnego w Saint-Marcet w południowo-zachodniej Francji. W kolejnych latach firmy przechodziły różne transformacje, aby w końcu po wielu fuzjach i przejęciach ukształtować ostateczny format koncernu.

Marka Elf została wprowadzona na rynek 28 kwietnia 1967 roku i od początku swojej działalności zaistniała przede wszystkim w motorsporcie. Elf to pionier w opracowaniu pierwszego, syntetycznego oleju wyścigowego, który z powodzeniem był stosowany w jednostkach napędowych bolidów na torach Formuły 1 w latach 80. i 90. Oleje te spełniały wysokie wymogi samochodów wyścigowych, a dzięki temu również mogą być stosowane także w codziennej eksploatacji.

Asortyment Elf jest bardzo szeroki, dlatego też oleje tej firmy posiadają wielu zwolenników na całym świecie. Oleje Elf zostały opracowane we współpracy z wieloma liczącymi się producentami samochodów, stąd pewność, że spełniają one wymogi dzisiejszych jednostek napędowych.

a