Filtry K&N

Powstała w 1969 roku firma produkująca filtry jest dzisiaj czołowym wytwórcą wysoko przepływowych, często stosowanych w motosporcie filtrów powietrza, a także filtrów oleju. Swoją renomę zbudowała na systemach filtracyjnych do motocyklioraz samochodów, które w przeciwieństwie do tradycyjnych filtrów w niewielkim stopniu przyczyniają się do redukcji przepływu powietrza. Ma to swoje przełożenie w osiągach silnika spalinowego, którego sprawność w bardzo dużej mierze od zależy od dostarczonego tlenu, który znajduje się w powietrzu. Dzięki filtrom K&N możemy zyskać kilka cennych koni mechanicznych więcej. Firma K&N jest firmą rodzinną z Riverside w stanie Kalifornia, która obecnie posiada globalny zasięg, a jej biura znajdują się w Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

Praktycznie nieograniczony przepływ powietrza osiągnięto dzięki zastosowaniu kilku warstw bawełnianej gazy nasączonej specjalnym olejem ułożonej między dwoma arkuszami aluminiowej sitaki. Tak przyrządzona warstwa następnie jest składana w harmonijkę, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia filtrująca. Technika ta oprócz oczywistej zalety w postaci niskiego ograniczenia stawianemu przepływającemu powietrzu pozwala znacznie wydłużyć czas eksploatacji filtra. Producent szczyci się tym iż jego produkty można wykorzystywać nawet przez 1 milion mil przebiegu, a więc 1 600 000 km. Oznacza to, że jeden filtr starczy na cały okres eksploatacyjny pojazdu, warunek jest tylko jeden: filtr trzeba czyścić co 80 tys.km.

Firma K&N posiada w swojej ofercie bardzo bogatą liczbę różnego rodzaju i kształtu filtrów do motocykli, ATV oraz samochodów. W sortymencie znaleźć można filtry panelowe, zamienniki filtrów fabrycznych, uniwersalne, stożkowe, a także komplety układów dolotowych i filtry oleju. Obecnie można wybierać spośród ponad 3500 pozycji. W swojej dziedzinie, czyli produkcji sportowych filtrów powietrza jest liderem. Potęgę tą udało się zbudować dzięki bardzo dobrej jakości produkowanych wyrobów.

Główne korzyści z korzystania filtrów powietrza K&N

  1. wysoki przepływ filtrowanego powietrza
  2. zwiększenie mocy silnika
  3. dożywotni okres eksploatacji filtra (gwarancja milion mile limited warranty)
  4. filtr przyjazny dla środowiska
  5. pierwsze czyszczenie filtra należy wykonać dopiero po przejechaniu 80 tyś kilometrów

Zachcemy do zapoznania się z materiałem na tej stronie, który pokazuje różnicę w przepływie powietrza przez zwykły filtra oraz filtra K&N.

Ten sam efekt przedstawia poniższy materiał video.

a