Filtry Filtron

Filtry marki Filtron są częścią wielkiego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group, która współpracuje także z WIX Filtration Corp., największym producentem filtrów samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Firma specjalizuje się w produkcji filtrów dla przemysłu motoryzacyjnego, specjalistycznych maszyn, urządzeń silnikowych, a także sprzętu ciężkiego.

Filtron posiada w swojej ofercie ponad 2300 rodzajów filtrów. Bardzo często produkty tej firmy montowane są w autach nowych, sprzedawanych w salonach, jednak większą część rynku zajmuje sprzedaż filtrów na rynku części zamiennych do aut używanych. Jak zapewnia producent – produkty, które trafiają na rynek części zamiennych to dokładnie te same produkty, które montowane są w nowych autach.

Fabryki Filtrona posiadają najnowocześniejsze laboratoria w Europie, które pozwalają szczegółowo kontrolować jakość surowców wykorzystywanych przy produkcji, a także wszelkich detali produkcyjnych.

Najpopularniejszą gałęzią produkcji są filtry samochodowe m.in. filtry powietrza, paliwa i oleju stosowane w każdym aucie poruszającym się po drodze. Filtry powietrza Filtron to produkty innowacyjne, których zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu przed przedostaniem się do silnika. Materiały filtracyjne, z których wykonane są filtry powietrza to najwyższa półka technologiczna. Filtry powietrza Filtron to połączenie wysokiej jakości z niewygórowaną ceną.

Filtron posiada w swojej ofercie również bardzo ważne dla pracy silnika filtry oleju. Z racji, że układ olejowy w silniku jest układem zamkniętym, filtr oleju spełnia istotną rolę w oczyszczaniu oleju z zanieczyszczeń pochodzących z procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej jak i drobin metalu powstałych na skutek wzajemnego tarcia o siebie elementów silnika.

W asorymencie Filtrona można także wyróżnić filtry kabinowe, które chronią wnętrza aut przed przedostaniem się szkodliwych substancji bezpośrednio do wnętrza auta, jak również zapobiegają przedostaniu się wszelkich pyłów i zanieczyszczeń stałych do przestrzeni pasażerskiej.

Filtry paliwa Filtron również stanowią ważny sektor w sprzedaży filtrów do samochodów. Jak powszechnie wiadomo ich zadaniem jest filtracja paliwa i zapobieganie przedostawaniu się jakichkolwiek zanieczyszczeń wraz z paliwem do układu wtryskowego samochodu.

a