Filtry Powietrza

Filtry Powietrza

Każdy silnik spalinowy do wydajnej pracy potrzebuje oprócz paliwa dużej ilości tlenu. W powietrzu jest go pod dostatkiem, niestety oprócz niego znajdują się tam także liczne zanieczyszczenia w tym między innymi pyłki, kurz, piasek. Dostanie się ich w większej ilości do silnika grozi jego uszkodzeniem, nawet zatarciem. Aby tego uniknąc stosuje się filtry powietrza, które wyłapują zanieczyszczenia. Pozwala to dostarczyć do silnika tylko czyste powietrze. Jest więc to bardzo ważny element układu dolotowego silnika. Warto dbać o jego regularną wymianę, gdyż zabity, skutecznie będzie blokować dopływ tlenu co w konsekwencji może powodować nierówną pracę silnika oraz obniżenie jego mocy.

Filtr powietrza jest elementem, który bardzo łatwo samemu zamienić a jego ceny są stosunkowo niskie. Wymiana tego elementu uzależniona jest od warunków pracy silnika. Jeśli często jeździjmy po nieutwardzonych, zakurzonych drogach, warto pomyśleć o jego szybszej wymianie. Także częsta jazda w warunkach miejskich gdzie powstaje smog może być przyczyną szybszego zapychania filtra. Przy normalnej jeździe rozsądnie jest go wymieniać raz do roku.

Nasza firma posiada w ofercie filtry powietrza renomowanych producentów w tym Mann’a czy Knechta. Jeśli oczekujesz od swojego silnika maksymalne wydajności warto rozważyć także wybór filtra sportowego firmy K&N, który w minimalnym stopniu blokuje swobodny przepływ powietrza. Pozwala to na „oddychanie silnika pełną piersią” poprawiając jego osiągi. Filtry K&N możesz zamówić przez sklep internetowy Filtry K&N.

a