Ceramizery, ceramizatory

Ceramizery, ceramizatory - sklep internetowy

Ceramizery, ceramizatory – specjalne preparaty, których głównym zadaniem jest pokrycie, utwardzenie elementów mechanicznych na styku których dochodzi do tarcia metal o metal. Produkty te zawierają składniki metalowo ceramiczne, które pod wpływem wysokiej temperatury zachodzącej w miejscach tarcia tworzą warstwę ochronną.

Nazywany procesem dyfuzji zjawisko zachodzi w obecności oleju silnikowego. Dzięki niemu silnik, lub innym element gdzie dochodzi do styku metali zyskuje dodatkową powierzchnie tarcia, która jest bardziej wypełniona od ten podniszczonej w skutek eksploatacji. Nowo utworzona warstwa od tej pory jest zużywana w pierwszej kolejności. Warstwa ta jest w stanie utrzymywać się w silniku nawet do 100 tys km przebiegu, a więc umożliwia ona wydłużenie okresu eksploatacyjnego silnika o ile wcześniej nie uszkodzą się elementy na które ceramizery/ceramizatory wpływu nie mają. Duże wartości przebiegu leżą w wyższej twardości (powyżej 2,500HV) w porównaniu do stali około (1000HV). Warto także tutaj dodać, że środki te są w stanie przez pewien okres chronić jednostkę w przypadku całkowitej utraty smarowania wskutek np. wycieku oleju.

Wielką zaletą ceramizatorów/ceramizerów jest możliwość stosowania ich oprócz w silnikach także w skrzyniach biegów, tylnych mostach, reduktorach i innych elementach mechanicznych. Oczywiście do każdego z tych elementów dedykowany jest inny preparat a więc przed jego zaaplikowaniem trzeba starannie przeczytać informacje zamieszczone przez producenta na instrukcji. Regeneratory te można stosować w samochodach osobowych i dostawczych, ciężarówkach, motocyklach oraz maszynach i urządzeniach rolniczych. Można je stosować w starszych jak i nowszych konstrukcjach przy czym większy skutek działania odczuje się w bardziej wyeksploatowanych jednostkach.

Kolejna zaletą tych środków regeneracji jest łatwość ich użycia. Nie ma potrzeby rozbierania silnika czy skrzyni biegów. Wystarczy preparat dodać do oleju silnika, skrzyni biegów lub innego elementu mechanicznego w którym pracuje olej. W przypadku silnika okres potrzebny do wytworzenia warstwy ceramiczno-metolowej wynosi do 1500 kilometrów przebiegu.

Główne korzyści ze stosowania ceramizerów, ceramizatorów:

Dla silników:

 • Regeneracja powierzchni tarcia, wypełnia zagłębienia rysy.
 • Zmniejszenie zużycia paliwa
 • Wyciszenie i wyrównanie pracy silnika
 • Wyrównanie ciśnienia w cylindrach
 • Ułatwiony rozruch w niskich temperaturach
 • Chroni silnik w razie wycieku oleju
 • Zabezpiecza podzespoły przed działaniem agresywnych środków.
 • Zmniejsza współczynnik tarcia.

Dla Skrzyń biegów:

 • Zmniejsza zgrzyty i haczenia towarzyszące zmianom biegów
 • Wycisza skrzynie biegów
 • Poprawia płynność działa
 • Zabezpiecza przed zużywaniem, nawet do 100 tys.km

 

Jak działa produkt firmy Ceremizer, oraz sposób jego aplikacji w samochodzie przedstawia poniższy film.

Z kolej pod tym linkiem mogą państwo zobaczyć test Ceramizatora.

 

a