Oleje Liqui Moly

Liqui Moly to niemiecka marka specjalizująca się w produkcji olejów, lubrykantów i wszelkiego typu dodatków stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Spółka powstała w 1957 roku dzięki opatentowaniu procesu produkcji dwusiarczku molibdenu, który dodany w formie skroplonej (MoS2) pozwolił na stworzenie pierwszego produktu firmy.

Oferta Liqui Moly to ponad 4000 produktów. Na produkty Liqui Moly składają się przede wszystkim oleje silnikowe i przekładniowe z dodatkiem MoS2, ale także inne lubrykatny z dwusiarczkiem molibdenu, a także on sam dodawany do silnika tuż przed wymianą oleju. MoS2 poprawia właściwości smarne oleju silnikowego, a także poprawia jego pracę w ekstremalnych warunkach. Może być dodawanay do silników, skrzyni biegów, wszelkiego rodzaju przekładni i dyferencjałów.

Liqui Moly aktywnie działa na terenie ponad 100 krajów oferując wyspecjalizowane oleje silnikowe, dodatki, a także kosmetyki samochodowe. Jak wszyscy wiemy za niemieckimi produktami idzie jakość, nie inaczej jest w przypadku olejów Liqui Moly, które ciągle przechodzą nieustanne badania, dzięki czemu ich produkty są zaawansowane technologicznie i mogą spełnić bardzo rygorystyczne normy. W produktach Liqui Moly można znaleźć tylko najszlachetniejsze składniki, które wykorzystywane są podczas produkcji.

Firma kładzie bardzo duży nacisk na rozwój i postęp. Jak można się domyślić rezultatem tego jest tworzenie innowacyjnych produktów. Oleje Liqui Moly spełniają najwyższe normy, dzięki czemu wielu producentów nadaje im swoje aprobaty.

Pośród dodatków do silników na uwagę zasługuje dodatek do paliwa do pojazdów z silnikiem wysokoprężnym – Diesel Spülung, który już po pierwszy użyciu znacząco poprawia działanie silnika, poprzez usuwanie osadów gromadzących się w układzie wtryskowym.

a