Filtry Knecht

Filtry Knecht - sklep internetowy

Mahle-KNECHT to firma z bogatymi tradycjami w przemyśle motoryzacyjnym. Jest znana nie tylko z produkcji filtrów, ale także bogatego asortymentu części zamiennych do aut osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Filtry Mahle-KNECHT słyną z wysokiej jakości i niezawodności. Dzięki temu firma ugruntowała sobie wysoką pozycję na rynku, o czym świadczy szerokie grono zwolenników produktów Mahle-KNECHT. Firma to już legenda w tworzeniu i rozwoju komponentów silnika wcześnie udowodniła jak ważny w pracy silnika jest odpowiednio działający system filtracji powietrza i płynów. Tak samo jak w przypadku ludzi, którzy powinni oddychać czystym powietrzem tak samo i powietrze dostające się do silnika poprzez filtr powietrza powinno być możliwie najczystsze, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Czyste powietrze dolotowe jest jednym z najważniejszych czynników dla optymalnego działania silnika, odpowiedniej mocy, wysokiego momentu obrotowego, niskiego spalania, a także niskiej emisji zanieczyszczeń. Z filtrami powietrza Mahle-KNECHT nawet 99,9% zanieczyszczeń zostaje odfiltrowanych, aby w tym samym czasie dostarczyć odpowiednią mieszankę powietrzno-paliwową do silnika. Filtry powietrza Knecht zapobiegają przedwczesnemu zużywaniu się zaworów, powierzchni roboczych cylindra, pierścieni tłokowych, łożysk i innych elementów silnika. Aby zapewnić optymalną wydajność i długotrwałą niezawodność należy dokonywać regularnych wymiar filtra w okresach określonych przez producentów samochodów.

Filtry oleju Mahle-KNECHT to jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, ponieważ zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do układu smarowania silnika i utrzymują olej w należytej kondycji. Filtry oleju Knecht są testowane pod ciśnieniem dochodzącym do 20 bar, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, nawet podczas zimnych startów, a zawór nadciśnieniowy gwarantuje dopływ oleju do silnika w każdych warunkach. Najlepszy jednak filtr oleju nie zapewni takiego bezpieczeństwa jak filtr regularnie wymieniany, dlatego tak ważne jest dokonywanie okresowej wymiany zarówno oleju jak i filtra oleju.

Filtry paliwowe Knecht są wykonane z wysokiej jakości materiałów filtracyjnych dzięki czemu zapobiegają przedostaniu się do silnika razem z paliwem nawet najmniejszych zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do awarii. Filtry paliwa spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa i pozostają szczelne nawet w przypadku kolizji. Co ciekawe, potrafią kompensować różnice w podawanym przez pompę ciśnieniu paliwa. Wszelkie drobne awarie, jak nierówna praca silnika, brak mocy itp. mogą być przyczyną problemów z układem paliwowym, dlatego tak bardzo ważna jest regularna wymiana tego elementów w naszym samochodzie.

Okresowa kontrola i wymiana jest również ważna w przypadku filtrów kabinowych. Podczas godziny przez filtr potrafi przepłynąć powietrze o objętości dochodzącej nawet do 100 000 litrów. Filtry kabinowe Mahle-KNECHT należy wymieniać co 15 000 km lub co roku. Jeśli filtr kabinowy jest zaniedbany lub zapchany wówczas stężenie zanieczyszczeń wewnatrz pojazu może wzrosnąć aż sześciokrotnie. Regularna wymiana filtra kabinowego to dbanie przede wszystkim o zdrowie własne jak i pasażerów, ponieważ odpowiedzialny jest on za dostarczenie czystego powietrza do wnętrza pojazdu.

Wymiana każdego z filtrów w aucie jest bardzo ważna i istotnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i niezawodności naszego samochodu. Filtry powietrza, oleju, paliwa i kabinowe Mahle-KNECHT dostępne są w naszym sklepie – https://filtrytotu.pl

a